Logo Led Zeppelin


Strona główna
Aktualności
Historia
Biografie
Galeria
Cytaty
Dyskografia
Koncerty
Ciekawostki
Recenzje
Artykuły
Wywiady
Teksty
Tłumaczenia
Download
Forum
Księga Gości
O Autorze
Linki
E-mail
 
 
 
Ustaw stronę jako startową
Aktualności

Pierwsze w Polsce forum Led Zeppelin !!!
 
02.01.2005r.
3 stycznia swoje 59 urodziny obchodzi John Paul Jones, natomiast 9 stycznia są 61 urodziny Jimmy'ego Page'a. Solenizantom życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :)

30.12.2004r.
Najlepsze nagrania w historii rocka:
"Stairway To Heaven" formacji Led Zeppelin został wybrany przez słuchaczy brytyjskiej rozgłośni Planet Rock najlepszym rockowym utworem w historii.
Na utwór wydany w 1971 roku głosowało aż 70% słuchaczy, którzy wzięli udział w ankiecie Planet Rock. Warto także dodać, że Led Zeppelin w pierwszej dziesiątce umieścili aż trzy nagrania.
Na miejscu drugim znaleźli się Amerykanie z Lynyrd Skynyrd z utworem "Free Bird" (1973), a ostatnie miejsce na podium należy do Queen i kompozycji "Bohemian Rhapsody" (1975).
"Numer jeden może być postrzegany jako rockowy banał, nie zmienia to jednak faktu, że jest to prawdopodobnie jedyny rockowy kawałek w historii, co do którego większość fanów zgodzi się, iż mamy do czynienia z klasyką. Minęło już tyle lat, a dalej nie chce się w nim zmienić nawet jednej nuty" - mówi Mark Jeeves Planet Rock.
Pierwsza dziesiątka zestawienia:

1. Led Zeppelin - "Stairway To Heaven"
2. Lynyrd Skynyrd - "Free Bird"
3. Queen - 'Bohemian Rhapsody"
4. Deep Purple - "Smoke On The Water"
5. Black Sabbath - "Paranoid"
6. Led Zeppelin - "Whole Lotta Love"
7. The Eagles - "Hotel California'
8. Led Zeppelin - "Rock And Roll"
9. AC/DC - "Highway To Hell"
10. The Jimi Hendrix Experience - "All Along The Watchtower"
Źródło: www.muzyka.onet.pl

- Zmieniłem sondę. Od dzisiaj możecie głosować na swój najlepszy numer z "Led Zeppelin II".

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NADCHODZĽCEGO NOWEGO ROKU !!!


20.08.2004r.
Dzisiaj swoje 56 urodziny obchodzi Robert Plant. Wszystkiego Najlepszego i śpiewaj nam przez następne 56 lat :)

> 13.08.2004r.
Wzbogacona wersja DVD dwójki muzyków Led Zeppelin - Roberta Planta i Jimmy'ego Page'a, zatytułowane "No Quarter - Unledded" ukaże się 20 sierpnia.
DVD ukaże się z poprawionym dźwiękiem i dodatkowym materiałem wizualnym, poinformował słynny producent Kevin Shirley (m.in. Dream Theater, Iron Maiden). On właśnie pracował nad nową wersją "No Quarter - Unledded".
Kaseta wideo z koncertu Roberta Planta i Jimmy'ego Page'a ukazała się w 1994 roku. Materiał kręcono w różnych miejscach, a wśród gości pojawiła się między innymi London Metropolitan Orchestra.
Koncertowa płyta audio pod tym samym tytułem odniosła spory sukces. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano jej w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Muzycy wykonali podczas koncertów takie hity Led Zeppelin, jak "Kashmir", "Nobody's Fault But Mine" czy "Gallows Pole".

29.07.2004r.
Redakcja brytyjskiego miesięcznika "Mojo" ogłosiła ranking największych gitarzystów z Wysp Brytyjskich i ich najważniejszych utworów. Wyniki nie są zaskoczeniem - wygrał Jimmy Page i "Stairway To Heaven" grupy Led Zeppelin. Na podium znaleźli się również Jeff Beck i Eric Clapton.
Sporym zaskoczeniem może być miejsce 7. - niemal nieznany Bert Jansch i jego "Needle Of Death". Ale na tego muzyka wykonującego mieszankę bluesa, jazzu i folku powoływali się starzy mistrzowie jak Jimmy Page i Neil Young, oraz rockowa "młodzież" - Noel Gallagher (Oasis, miejsce 46.), Bernard Butler (Suede, 48.) czy Jarvis Cocker (Pulp).
W czołówce znalazły się tylko cztery utwory nagrane w ostatnich 20 latach - "Where The Streets Have No Name" U2, "How Soon Is Now?" The Smiths, "Soon" My Bloody Valentine i "Paranoid Android" Radiohead.
Pierwsza dwudziestka listy "Mojo":

1. Jimmy Page - "Stairway To Heaven" Led Zeppelin
2. Jeff Beck - "I Ain't Superstitious" Jeff Beck Group
3. Eric Clapton - "Layla" Derek And The Dominos
4. Keith Richards - "Jumping Jack Flash" The Rolling Stones
5. Hank Marvin - "Apache" The Shadows
6. Peter Green - "Need Your Love So Bad" Fleetwood Mac
7. Bert Jansch - "Needle Of Death"
8. Pete Townshend - "Won't Get Fooled Again" The Who
9. George Harrison - "My Sweetest Lord"
10. Robert Fripp - "21st Century Schizoid Man" King Crimson
11. David Gilmour - "Shine On You Crazy Diamond" Pink Floyd
12. The Edge - "Where The Streets Have No Name" U2
13. John McLaughlin - "Meetings of the Spirit" The Mahavishnu Orchestra
14. Mick Jones - "Complete Control" The Clash
15. Richard Thompson - "A Sailor's Life" Fairport Convention
16. Johnny Marr - "How Soon Is Now?" The Smiths
17. Brian May - "Now I'm Here" Queen
18. Kevin Shields - "Soon" My Bloody Valentine
19. Tony Iommi - "Sweet Leaf" Black Sabbath
20. Jonny Greenwood - "Paranoid Android" Radiohead
Zmieniłem adres e-mail! Teraz piszcie na ten adres muzak@o2.pl

6.07.2004r.
Jimmy Page, założyciel legendarnego angielskiego zespołu Led Zeppelin, uważany za jednego z najlepszych gitarzystów w historii muzyki, doczekał się specjalnej, limitowanej serii gitar marki Gibson. Jeśli ktoś zechciałby stać się właścicielem modelu Les Paul - sprawdzonego i podpisanego przez samego Page'a - musi liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy dolarów.
Wyprodukowane w ilości zaledwie 25 sztuk instrumenty Gibson Les Paul, zostały nie tylko podpisane przez Page'a, lecz także przetestowane - co oznacza, że genialny muzyk grał na każdym egzemplarzu tej wyjątkowej serii.
Same struny osiągnęły dzięki temu niemałą wartość, a jedna z gitar została sprzedana za 55 tys. dolarów, czyli kwotę dwukrotnie większą niż zaproponowana przez firmę Gibson.
Gitary z tej limitowanej serii są wiernymi replikami "Numeru jeden", modelu Les Paul z roku 1959 odpowiednio zmodyfikowanego na potrzeby Jimmy'ego Page'a, którym to lider Led Zeppelin od 1969 roku posługiwał się przy nagrywaniu każdej płyty legendarnego zespołu. Przy użyciu tego właśnie instrumentu nagrane zostały tak znane utwory, jak "Whole Lotta Love" czy "Rock and Roll".
Firma Gibson przygotowała oprócz 25 podpisanych gitar także serię 150 instrumentów bez autografów - wszystkie przeszły odpowiednie zabiegi kosmetyczne, dzięki którym przypominają wiekowego już, oryginalnego Les Paula Jimmy'ego Page'a.
Wszystkie zostały sprzedane wkrótce po tym, jak trafiły do sklepów.
Ponieważ Page otrzymał pierwszy egzemplarz, sprzedane gitary noszą numery od 2 do 26. Wraz z instrumentem każdy nabywca otrzymał futerał - oczywiście sygnowany przez Page'a, a także smyczek, którego używanie stało się swoistym znakiem rozpoznawczym gitarzysty Led Zeppelin.
W zestawie tym nie zabrakło certyfikatu poświadczającego autentyczność gitary, na którym również widnieje autograf Page'a.

6.01.2004r.
W tym miesiącu urodziny obchodzą John Paul Jones (3 stycznia) i Jimmy Page (9 stycznia). Solenizantom życzę WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!
Z okazji urodzin Jimmy'ego Paweł Kostrzewa poświęca ten tydzień w Trójkowym Expresie muzyce Page'a.
Przyszedł czas na różnego rodzaju podsumowania:
- Czytelnicy magazyny Guitar World uznali "How The West Was Won" najlepszym rockowym albumem roku 2003.
- Prestiżowy magazyn "Classic Rock" opublikował pod koniec 2003 roku listę największych koncertowych albumów rockowych wszech czasów. "How The West Was Won" zajęło 4 miejsce, wygrał "Live And Dangerous" zespołu Thin Lizzy, z 1978 roku.
- Firma Nielsen SoundScan sporządziła zestawienie 200 płyt najchętniej kupowanych przez Amerykanów w 2003 roku. W ścisłej czołówce znalazło sie "How The West Was Won" - 575 968 sprzedanych egzemplarzy.
- New York Times doniósł, że "Led Zeppelin DVD" zostało sprzedane tylko w USA w liczbie 525 tysięcy egzemplarzy.

23.12.2003r.
Wreszcie jakaś aktualizacja po tak dłuuuuuugiej przerwie :)
- Naprawiłem wszystkie błędy na stronce.
- Jest już tłumaczenie do "Czwórki" LZ.
- Można ściągać wszystkie pliki (nawet mp3 z działu download).
- Zmodyfikowałem dział recenzje.
Wkrótce planuje wrzucić coś nowego !!!

22.10.2003r.
Robert Plant zapewnia, iż mimo krążących od wielu lat plotek na temat bajońskich sum, jakie ponoć oferowano muzykom Led Zeppelin za reaktywację tego legendarnego zespołu, nie są one prawdziwe. Wokalista twierdzi, że nikt nigdy nie oferował mu nawet centa za powrót na scenę słynnej formacji.
Robert Plant, którego podwójna kompilacja "Sixty Six To Timbuktu" ukaże się na początku listopada, stanowczo dementuje pogłoski o wielkich pieniądzach proponowanych jemu, Jimmy'emu Page'owi i Johnowi Paulowi Jonesowi, w zamian za reaktywowanie grupy Led Zeppelin.
"Nikt nigdy nie zaproponował mi nawet centa. Pewnie stało się tak dlatego, że mówiłem ludziom, którzy mieli okazję ze mną rozmawiać, iż nie chcę o tym słyszeć. Powiedziałem im to wiele lat temu i nie ma takiego tematu" - mówi Plant w rozmowie z magazynem "Billboard".
Jednak po niedawnym sukcesie DVD i koncertowej kompilacji Led Zeppelin - "How The West Was Won", Plant nie jest już tak stanowczy w zapewnianiu, że trzej żyjący członkowie Led Zeppelin już nigdy nie staną razem na scenie.
"Jeśli ja, Jimmy i John Paul mielibyśmy razem zagrać, musiałoby to być coś wyjątkowego, a nie granie co noc "Black Dog"" - mówi Plant.

10.10.2003r.
Ostatnia biografia już gotowa.

14.09.2003r.
Jest biografia Jimmy'ego Page'a i kilka newsów.
- Koncert z festiwalu, który odbył się na pustyni Sahara zostanie wydany na CD oraz na DVD. Wydawnictwo będzie zatytułowane "Festival In The Desert" i jedną z głównych atrakcji na tym krążku będzie występ Roberta Planta. Wydanie CD jest planowane na 14 października.

- Wydane niedawno trzypłytowe DVD "How The West Was Won", z zapisem dwóch koncertów Led Zeppelin w Południowej Kalifornii w roku 1972 ukaże się także jako DVD w wersji audio w technologii dźwięku Dolby Surround 5.1. Termin premiery tego wydawnictwa wyznaczony został na 13 października. Będzie to dwupłytowe wydawnictwo, składające się z 18 utworów. Lista utworów !!!

- Poniższe zdjęcia, jak podaje oficjalna strona, zostały zrobione w Hit Factory w Nowym Yorku 8 września z okazji 70-tego wydania Esquire Magazin. Ideą, było pokazanie muzyków portretujących muzyczne ikony. Metallika, jak widać na zdjęciach, zgodziła się sportretować Led Zeppelin. Metallika zagrała kilkakrotnie, aby wczuć się w klimat "Whole Lotta Love". Nad całością pracował Rex - człowiek pracujący z Zeppelinami od samego początku. On też nadzorował ubrania i sam występ. A była to bez wątpienia najbardziej unikatowa sesja zdjęciowa zespołu. James natomiast na temat peruki Roberta Planta: "Wow, I have not had this long of hair in 10 years, it feels great".
Zdjęcia: Metallica | Metallica | Hammet | Ulrich | Trujillo  Źródło: www.overkill.pl

10.09.2003r.
Kolejna biografia, tym razem Roberta Planta i jeszcze jeden artykuł.

22.08.2003r.
Jest już biografia Johna Paula Jonesa i kolejny artykuł (jeśli można to nazwać artykułem).

20.08.2003r.
Dzisiaj Robert Plant jeden z najlepszych wokalistów, jaki kiedykolwiek stąpał na tej Planecie obchodzi swoje 55 urodziny. Wszystkiego najlepszego !!!

18.08.2003r.
Kilka nowych informacji:
- 26 lipca (ta akurat nie jest taka nowa, ale interesująca) podczas koncertu "Strange Sensation" na festiwalu Nice Jazz Robert Plant zadedykował utwór "Mountain Dew" premierowi Blair'owi, a inną piosenkę "Big Mistake" prezydentowi Bush'owi.
- Prawdopodobnie nowa składankowa płyta Roberta Planta będzie zatytułowana "Sixty Six To Timbuktu". Będzie to dwupłytowe wydawnictwo, w skład którego będą wchodziły rzadkie utwory Roberta, pochodzące z początków kariery, czyli przed założeniem Led Zeppelin oraz z solowej kariery muzyka.
- We wrześniu ukaże się płyta, która będzie hołdem dla Zeppelinów tzw. "Tribute To Led Zeppelin". Słyszałem kilka kawałków i wkrótce fragment jednego z nich wrzucę na stronę.
I ostatni news, może trochę z innej beczki:
I jak tu nie zazdrościć japońskim fanom rocka? Nie dość, że masa rockowych płyt ukazuje się tylko tam, to jeszcze organizowane są tam absolutnie wyjątkowe koncerty. Wkrótce na scenach Osaki i Tokio będą się potykać na gitary Steve Hackett, Nuno Bettencourt i Paul Gilbert.
Były gitarzysta Genesis, którego niedawno gościliśmy w Polsce, Nuno Bettencourt znany z gry w grupie Extreme oraz Paul Gilbert z Mr. Big i Racer X mają już zaplanowane dwa koncerty - 29 sierpnia w Tokio i 1 wrzeœnia w Osace. Nadano im nazwę "Guitar Wars".
"Żadnej wojny tam nie będzie. Będzie tylko muzyka." - wyjaśnia zadowolony Paul Gilbert. Kilka dni temu okazało się, że wraz z tą trójką na koncertach pojawi się też John Paul Jones, basista Led Zeppelin. Aż strach pomyśleć, co może się stać podczas jam session takich muzyków... Gilbert ma jeszcze przed sobą inny ciekawy projekt. Będzie on, obok Mike'a Portnoy'a z Dream Theater, Dave'a LaRue (m.in. Dixie Dreggs) i Daniela Gildenlöwa (Pain Of Salvation) częścią zespołu Hammer Of The Gods, stworzonego w hołdzie Led Zeppelin. Wystąpi on 7 listopada podczas "Montreal Drum Festival". Paul zapowiedział, że rozgrzewający koncert odbędzie się kilka dni wcześniej i będzie otwarty dla publiczności.

4.08.2003r. - Rock wraca, Led Zeppelin nie
W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Sun" Jimmy Pager wyraził zadowolenie, że muzyka rockowa powraca do łask. Dodał jednak, że Led Zeppelin do tego powrotu nie dołączy. Przynajmniej na razie. Oto fragmenty wypowiedzi Jimmy'ego Page'a:
"Członkowie zespołu na razie o tym nie rozmawiają. Każdemu się wydaje, że wracamy i jest to denerwujące. Gdyby tak było, ogłosilibyśmy to i na pewno pojechalibyśmy na trasę koncertową".
"Nic takiego się nie stanie dopóki nie będziemy rozmawiali przede wszystkim o muzyce. Zdarza nam się to, ale na razie trzeba się przekonać, czy jest na coś takiego zapotrzebowanie. To, że poprzedni projekt odniósł sukces, nie znaczy, że ten odniesie i że mamy większą chęć powrotu".
Wypowiedział się także na temat odrodzenia się rock'a:
"Rock powraca. Pojawiają się zespoły, które czują tę muzykę, co widać na koncertach. Mówię o zespołach takich jak White Stripes, których kocham. Jest wokół nich tyle zamieszania, a ich ostatnia płyta jest doskonała. To esencja rockowej energii".
"Może to odrodzenie to reakcja na sztucznie produkowany pop, ale ja wolę myśleć, że to ponowne pojawienie się tej zdrowej twarzy rocka w czasach kiedy muzyka staje się nudna. Programy typu "Idol" to czysta rozrywka. Nie odrzucają mnie, bo ja wiem, przy czym się dobrze bawię. To nie jest dla mnie, ale potrafię zrozumieć, czemu takie programy przyciągają tylu ludzi".
Źródło: www.muzyka.interia.pl

21.07.2003r.
Już jest historia i dopiero druga recenzja (coś wam nie zależy na rozwinięciu się strony). Zaglądajcie na forum.
Bardzo prawdopodobne jest, że na nowej płycie legendarnego zespołu UFO partię perkusji nagra Jason Bonham, syn Johna "Bonzo" Bonhama.

14.07.2003r.
W dziale Download umieściłem pierwsze mp3. Stopniowo będą się pojawiać nowe, rzadkie i nigdzie nie wydane utwory. Nie zawsze są one dobrej jakości, ale to zawsze jakieś pocieszenie dla fanów, którzy znają studyjne płyty na pamięć.
Jeszcze raz zachęcam do pisania recenzji i wysyłania ich na mój adres.

11.07.2003r.
Co nowego na stronce? Dorzuciłem nowy artykuł oraz taby do programu Guitar Pro (dział Download).

9.07.2003r.
Jest mały problem z serwerem, na którym znajduje się strona, dlatego od czasu do czasu stronka może nie działać. Jest to tymczasowy problem, dlatego zachęcam do odwiedzania.

8.07.2003r.
Jest już FORUM. Piszcie, jeżeli na stronce lub na forum są jakieś błędy i PRZESYŁAJCIE DO MNIE WASZE RECENZJE I ARTYKUŁY NA TEMAT LED ZEPPELIN.

7.07.2003r.
Do działu download dorzuciłem ponad 100 ikon, a do galerii dodałem ponad 80 nowych zdjęć.

5.07.2003r.
Nareszcie nowa aktualizacja strony. Dodałem wywiad z Johnem Paulem Jonesem, który ukazał się w miesięczniku "Teraz Rock". Do działu download dodałem 4 nowe skiny mojej roboty. Pojawiło się nowe zdjęcie tygodnia przedstawiające okładkę nowego 3 płytowego, koncertowego wydawnictwa "How The West Was Won" Zeppelinów.

Tymczasem Jimmy Page wypowiedział się na temat ewentualnego powrotu trójki żyjących Zeppelinów:
Były gitarzysta legendarnej formacji Led Zeppelin powiedział niedawno "Launch", że praca nad nowym DVD i płytą koncertową Zeppelinów zajmowała mu tyle czasu, że nie dyskutował nawet z wokalistą Robertem Plantem czy basistą i klawiszowcem Jonem Paulem Jonesem o reaktywacji grupy. "Członkowie zespołu nie rozmawiali na ten temat, jeśli możecie w to uwierzyć... wobec wszystkich rzeczy, które musimy zrobić, jak podjęcie decyzji o okładkach DVD i całej reszcie, nikt o tym nie dyskutował - przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo" - powiedział Page. "Nikt nie dyskutował ze mną, ani ja nie dyskutowałem z innymi o ewentualnym powrocie". Niedawno wydany dwupłytowy "Led Zeppelin DVD" i trzypłytowa koncertówka "How The West Was Won" to pierwszy oficjalny zapis rzadkich i legendarnych wykonań, które są klamrą spinającą całą karierę zespołu. Na obu wydawnictwach znalazły się zupełnie różne materiały, więc się one nie dublują, a Atlantic Records do spółki z Warner Strategic Marketing oferują je w cenach, które zapewne zadowolą miliony fanów Led Zeppelin na całym świecie.
Źródło: www.rockmetal.pl

26.06.2003r.
Dodałem troche informacji do działu ciekawostki i jeden artykuł.
W nocy z soboty na niedziele na czeskiej dwójce CT2 będą pokazywane teledyski Led Zeppelin - w tym także z nowego DVD. Zachęcam do oglądania (telegazeta na czeskiej dwójce strona 356).

20.06.2003r.
Dodałem sondę i księgę gości.

19.06.2003r.
W dziale recenzje pojawiła się pierwsza recenzja. Dotyczy najnowszej płyty Zeppelinów "How The West Was Won".

18.06.2003r.
Z tym dniem ruszyła strona poświęcona Led Zeppelin.
 


Zdjęcie tygodnia

Symbol Jimmy'ego Page'a
Symbol Johna Paula Jonesa
Symbol Johna Bonhama
Symbol Roberta Planta  Strona poświęcona zespołowi Led Zeppelin  ©  by Plaster 2003